لیست قیمت هایگلاس
لیست قیمت هایگلاس
اکتبر 31, 2020
قیمت چوب ترمو
قیمت چوب ترمو
نوامبر 10, 2020
Show all

قیمت ترمووود در بازار داخلی

قیمت ترموود

در واقع ترمو پیشوند کلمه thermodynamic  به معنی گرما، حرات و دما هست. ترمو وود یا همان چوب ترمو یعنی چوبی که حرارت داده شده است. در ادامه این مقاله با نحوه ساخت چوب ترمو و قیمت ترمووود در بازار ایران بیشتر آشنا خواهید شد.

تولید ترمووود

در این فرایند چوب با میران بسیار کم اکسیزن در معرض دمای بالا حرارت میبیند. و در این پروسه دیواره سلولی چوب اصلاح حرارتی میشود. این عمل با عث تخریب اجزای سلولی میشود. به طوری سلولها را سازماندهی میکند که جذب رطوبت را کاهش میدهد. همچنین در این فرایند چوب ترمو بخش عظیمی از مواد مغذی خود را ازدست داده و دیگر جذابیتی برای حشرات و موجودات ندارد. به همین دلیل چوب ترمو در شرایط آب و هوایی مختلف کاربرد دارد. چوب ترمو از جنگلهای اروپا و عمدتا فنلاند تهیه می‌شود. و هیچ گونه مواد شیمیایی به آن اضافه نمی‌شود. و فقط گرما و حرارت بالاست که این چوب را محبوب کرده است. قیمت ترمووود ایرانی و فنلاندی با توجه به نوسنات و نوع آن متفاوت است.

چوب ترمو

رنگ چوب ترمو

برای محافظت و حفظ تازگی چوب ترمو از رنگ ترمو استفاده می شود. این رنگ ها(رزین ترمو نیز نامیده می شود) که تولیدات کشور کانادا و آلمان در بازار ایران رونق دارد، به صورت ضد یووی و ضد آب می باشد و طول عمر محصول را در برابر آفتاب و باران افزایش می دهد. برای نصب چوب ترمو از پیچ‌های استیل ویا گالوانیزه سفید که ضد زنگ هستند ویا پیچ‌هایی به رنگ قهوه‌ای که نمای بهتری به کار میدهد استفاده میشود.

قیمت ترمووود در ایران

خبر خوش  اینکه ترمووود در ایران هم تولید میشود. چوب مخصوص ترموو اغلب از روسیه و جنگل‍‌‌های تایگا وارد شده ودر ایران ترمو میشود.و نسخه ایرانی لین نوع چوب بسیار مقرون به  صرفه تر از نوع خاجی آن هست فقط باید توجه داشته باشید که ا زشرکت‌های به نام و معتبر این چوب را تهیه کنید چون اگر چوب‌ها به خوبی ترمو نشده باشند مشکلاتی نظیر تاب خورگی ،کپک زدگی و… را به همراه دارد که برایتان مشکل ساز میشود. شهرهای تهران، کرج، اصفهان و شیراز بیشترین مصرف ترموود را دارند.

قیمت چوب ترمو بسته به ضخامت ،عرض و متراژ آن متفاوت است و یا توجه به  شرایط اقتصادی  ونوسانات قیمت‌ها نمیتوان قیمت مشخصی را ارایه داد.برای اطلاعات بیشتر با شرکت ساکووود تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *