هایگلاس و پلی گلاس

تماس با ما

هایگلاس و پلی گلاس

مطلبی که در نظر داریم تا به صورت تخصصی به آن بپردازیم درباره هایگلاس و پلی گلاس می باشد.

این روزها در صنعت کابینت و دکوراسیون داخلی، تولید کنندگان، طراحان و مجریان، اقدام به تولید ورق های ام دی اف با کارایی بیشتر نموده اند.

به طوری که علاوه بر زیبایی بیشتر به این محصولات، قابلیت های بهتری در قیاس با MDF های معمولی پیدا می کنند.

با ورود ورق های MDF در صنعت دکورایسون داخلی، به دلیل اینکه قیمت ورق هایگلاس نسبت به چوب مناسب تر است، روز به روز شاهد تحول چشمگیری در این صنعت هستیم .

روکش های متفاوتی بر روی ورق های ام دی اف اجرا شده، و تلاش بر این بوده تا بتوانند موارد ضد آب و ضد حریق مناسبی را به بازار عرضه کنند.

به طوری که امروزه انواع واقسام ورق های MDF با روکش های ملامینه، لترون،ممبران و … روانه بازار شده است.

امروزه سبک های متعددی از امروزه در بازار کابینت سازی و طراحی آشپزخانه موجود است.

از جمله کارهای مدرن، کلاسیک، ممبران و … توجه افراد با هر سلیقه ای را به خود جلب کرده است.

از این رو کارخانجات نیز به دنبال مدل های جدید برای رونمایی هر چه بهتر از محصولات ام دی اف خود هستند.

در این میان چند سالی است که مدل های جدید کابینت از جمله کابینت های هایگلاس و پلی گلاس دیده می شود که روز به روز طرفداران بسیاری را جذب کرده و قابلیت های بیشتری به ورق های MDF بخشیده اند.

بیشتر از این نوع ورق ها در کارهای مدرن استفاده می شود، زیرا این نوع روکش ها به دلیل بازتاب بسیار زیاد نور، فضای داخلی را بزرگ تر و نورانی تر نشان می دهند و همچنین جلوه معماری مدرن امروز را به نمایش در می آورند.

 

تماس با ما

هایگلاس و پلی گلاس

مشخصات هایگلاس و مزایا و معایب آن

ورق های MDF به صورت خام در بازار وجود دارند و بعضی از شرکت ها، توانایی ساخت ورق نیز دارند و سپس اقدام به روکش آن می کنند.

روکش های هایگلاس ویژگی های منحصر بفردی در قیاس با روکش های معمولی و ملامینه دارا می باشند. علت آن این است که در هایگلاس، ما شاهد این هستیم که علاوه بر روکش ملامینه، یک لایه روکش پلاکسی گلاس نیزبر روی ورق کشیده می شود.

روکش پلاکسی گلاس، بسیار از لحاظ ظاهری به شیشه نزدیک است و بر روی ورق تقریبا مشابه آینه عمل می کند. بازتاب نور بالایی دارد و علاوه بر آن مدل های طرح دار بسیاری در آن ها دیده می شود.

از لحاظ فنی، در برابر نفوذ آب نیز به مقاومت ورق کمک می کند و همچنین نگه داری آن بسیار ساده است. به دلیل اینکه پلاکسی گلاس جنس نزدیک به پلاستیک را دارد و به طبع چربی، لک، رطوبت و … قابل ترکیب و یا قابلیت واکنش با پلاستیک را ندارند و از همین رو پاک کردن آن ها بسیار ساده و راحت می باشد.

تنها موردی که درباره ورق های هایگلاس به نحوی به عنوان مشکل می توان بیان کرد، قیمت بالاتر آن نسبت به ورق های ام دی اف معمولی است که به نظرعموم هم منطقی به نظر می رسد.

ابعاد و اندازه ورق های هایگلاس 280×122 سانتیمترو دارای ضخامت 16 میلیمتر می باشد. برند های مختلفی امروزه در این زمینه فعالیت دارند که مهمترین برندهای خارجی موجود در بازار کشور در حال حاضر AGT و WARIO می باشند و از جمله هایگلاس های مهم داخلی  نیز میتوان به برند Isofam اشاره نمود.

 

تماس با ما

مشخصات پلی گلاس و مزایای آن

با ورود ورق های هایگلاس به بازار جهانی شاهد طرح ها و ایده های جذاب جدیدی از جانب طراحان بوده ایم به طوری که شرکت های تولیدی هایگلاس با فروش بیش از انتظار محصولات خود مواجه شدند و دست به بهینه سازی محصولات خود زدند تا بتوانند محصول بهتری با داشتن خاصیت بازتابی هایگلاس به بازار معرفی کنند.

محصول بهینه سازی شده Poly Gloss نامیده شد، اما به دلیل افزایش قیمت ورق تولید شده، هیچ گاه هایگلاس به پلیگلاس تبدیل نشد و به عنوان دو محصول با قابلیت های مشابه و تکمیل تر(پلی گلاس)، در بازار از طرفداران خود برخوردار هستند.

حال این سوال مد نظر خیلی از افراد می باشد که پلی گلاس چه مزیتی نسبت به هایگلاس داراست؟

برای پاسخ به این سوال باید این نکته را اضافه کنیم که به هنگام تولید هایگلاس ما شاهد اضافه کردن یک روکش پلاکسی گلاس بر روی ورق ام دی اف بوده ایم، اما در تولید پلی گلاس علاوه بر روکش پلاکسی گلاس، یک لایه کامل نیز پلی استر به روی پلاکسی گلاس اضافه می شود.

پلی استر موجود بر روی ورق های پلاکسی گلاس باعث می شود تا ورق پلی گلاس اجرا شده، مقاومت بیشتری نسبت به رطوبت، حرارت نسبت به هایگلاس داشته باشد و همچنین در برابر خط و خش بسیار مقاوم می گردد. به طوری که به ورق های پلی گلاس، هایگلاس ضد خش نیز گفته می شود.

ورق های پلی گلاس به هنگام عرضه یک لایه محافظ سلفون نیز دارا می باشند.

ابعاد و اندازه ورق های پلی گلاس به مانند ورق های هایگلاس 280×122 سانتیمتر می باشند و دارای ضخامت 16 میلی متر است.

لازم به ذکر است که یکی از برندهای داخلی کشور به نام فومنات ورق های پلی گلاس خود را با سایز 366×183 سانتیمتر به بازار عرضه می کند.

 

تماس با ما

کیفیت و نوع ورق های داخلی و خارجی

در پایان در نظر داریم به نکات پر اهمیت در خصوص خرید این محصولات بپردازیم که شاید با این مطالب در خصوص ورق ام دی اف زیاد برخورد نداشتید اما این مطالب بسیار از اهمیت بالایی برخوردار است.

در کشور با توجه به نیاز امروز بازار متناسب با افزایش قیمت ارز و پایین آمدن توان خرید مردم و کم شدن فروش شرکت ها، امروزه شاهد این هستیم که واردات ورق های هایگلاس به کشور بسیار اندک شده و در عوض برندهای خارجی اقدام به تولید هایگلاس در داخل کشور کرده اند.

این امر در جهت کمک به تولید داخلی بسیار مزیت مهمی محسوب می شود اما باز هم با یک سوال مهم رو برو هستیم.

آیا کیفیت ورق های خارجی تولید شده در داخل کشور کاهش یافته است؟

برای پاسخ به این سوال باید بدانیم که استاندارد مغز ام دی اف ورق های تولید شده چیست.

شرکت های داخلی در این زمینه وجود دارند که اقدام به تولید هایگلاس و ام دی اف رنگی می کنند اما با خرید ورق های خام با کیفیت خارجی در نهایت ورق های با کیفیت مناسب و متناسب با استاندارد E1 به بازار عرضه می کنند.

در صورتی که امروزه برندهایی خارجی در بازار کشور وجود دارند که کیفیت قدیم خود را نداشته و با تهیه مغز ام دی اف ارزان تر به اصطلاح، پول برند خود را دریافت می کنند که در واقع ممکن است حتی در برابر برند داخلی که قیمت فروش آن ارزان تر می باشد، دوام و کیفیت کافی را نداشته و همچنین با تولید بیش از اندازه گازهای سمی، بسیار برای سلامتی زیان آور باشند.

حتما به هنگام خرید به کیفیت مغز ام دی اف نیز توجه داشته باشید.